top of page

Tarihler İçin Danışmanlarımızla görüşün

|

Online ve Uzaktan

| Meditasyon Koçluğu Eğitimi

Uygulamalar sonunda, nefesimizin tamamını kullanabileceğimiz için, Bedenimiz hızla toksin atmaya başlayacak, fiziksel dengemiz artacak, bağışıklık sistemimiz güçlenecek. Kanımızda oksijen seviyesi yükselecek, bu da hücrelerin yenilenmesini daha genç ve sağlıklı olmamızı sağlayacak.

| Meditasyon Koçluğu Eğitimi
| Meditasyon Koçluğu Eğitimi

..............................

Tarihler İçin Danışmanlarımızla görüşün

Online ve Uzaktan

..............................

Meditasyon, bilimsel olarak kanıtlanmış olan zihin dinlendirme yöntemidir. Bu yöntemle kişiler huzursuzluk sorunlarına şifa bulmaktadır. Nitekim bireyler; özel hayatlarında karşılarına çıkan birçok durum karşısında zihinsel yönden dinlenme ihtiyacı duyarlar. Zihinsel olarak dinlenme ihtiyaçlarını ise nefes ve meditasyon teknikleri ile sağlayabilirler. Yapılan araştırmalara göre, meditasyonun birçok zihinsel soruna iyi geldiği gözlemlenmektedir. Bu noktada nefes ve meditasyon koçluğu ile kişilerin sahip olduğu zihinsel sorunlar ortadan kalkmaktadır. Bununla birlikte kişiler sosyal hayatlarında daha pozitif ve etkin olmaktadır.

Kişiler, nefes ve meditasyon teknikleri ile zihinlerinde gelişim sağlarken, psikolojik olarak da kendilerini oldukça huzurlu hissedeceklerdir. Meditasyon teknikleri ile sağlanan huzur; kişilerde mutluluk ve memnuniyet hissi bırakmaktadır. Nefes ve meditasyon koçluğu alanında hizmet sağlayan bireyde bu amaç doğrultusunda hizmet sağlamaktadır.

Nefes meditasyonları ile öfke, korku, tedirginlik, suçluluk, yetersizlik, üzüntü gibi bastırılmış gelişmemiş duygular kendiliğinden yok olmaya başlayıp, yerine neşe, huzur, sevgi, bolluk gibi pozitif ve gelişmiş, olgun, yüksek bilinç düzeyindeki duygular oturmaya başlayacaktır.

Nefes alışımızın şeklini, derinliğini, ritmini ve hızını değiştirdiğimizde; kimyamızı, duygularımızı, tutumlarımızı ve hatta görünüşümüzü değiştirebiliyoruz. Yapılan araştırmalar insanların  % 80’ inin nefesini tuttuğunu ve kısıtladığını saptamıştır. Kısıtlama, hoşumuza gitmeyen bir duyguyu kabullenmek istemeyip, reddettiğimizde ortaya çıkıyor. Nefesimizi tutarak duygularımızı deaktive ediyor, böylece duygular baskılanıp bilinçaltında saklanıyor. Duygularımızı baskılamaya devam etmek, içimizde tutmak enerjimizi emiyor ve kronik gerginliğe sebep oluyor. Kısıtlı oksijen ile çalışmak zorunda kalan hücreler hastalanıyor, hızla yaşlanıyor ve ölüyor.

Eğitim İçeriği:

  • Doğal nefes, nefesin doğal ritmi, gözlem ve yorum yeteneği.
  • Nefesin anatomisi; İskelet sistemi, omurga ve merkezi sinir sistemi, solunumda aktif olan kasları geliştirme ve rahatlatma yöntemleri.
  • Bir nefes çalışması olarak yoga; asana, pranayama ve dhyana.
  • Çakraların temel prensipleri, meridyenler teorisine giriş ,elementler.
  • Tao felsefesi ve chi dengesi pranayama, meditasyon egzersizleri.
  • Bedensel ve zihinsel sağlığın, duygularlar ve bilinçaltı ile ilişkisi.

Eğitimi almak ve bu alanda profesyonelleşmek isteyen kişiler için harika bir eğitim ve deneyim süreci hazırladık.

Kendini geliştir ve hayatını değiştir.

Detaylı bilgi için lütfen daha fazla bilgi al butonuna gidin. Veya isterseniz iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Haydi ailemize katıl….

Bu Eğitimi Paylaş

bottom of page